Kezdőlap Közélet Sellyei polgá...

Sellyei polgármester: minden egyes megnyert pályázatnak nagyon örültünk

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az utóbbi egy-két évben több mint 110 millió forintot nyert a Magyar Falu Programon az Ormánság fővárosa, Sellye.

A számtalan apró falvat magában foglaló Ormánság központja Sellye, amelyet a tájegység fővárosának szoktak nevezni. A mintegy 2500 fős település 1997 óta bír városi ranggal.

Miután Sellye „főváros”, nagyon fontos, hogy fejlődjön, és megfelelően be tudja tölteni azt a szerepkört, ami egy tájegység központjától elvárható. Éppen ezért örömteli, hogy az utóbbi egy-két évben nem csak részt vett a Magyar Falu Program pályázatain, hanem rendre nyert is rajtuk: több mint 110 millió forint érkezett a városba fejlesztésekre.

– Minden egyes megnyert pályázatnak nagyon örültünk, mert nagy szükség volt rá – fogalmazott Nagy Attila polgármester. – Az egyik legfontosabb, egyben látványos beruházást az Ifjúság és az Édesanyák útja járdájának felújítása, aszfaltozása jelentette. Azért volt ez kiemelten lényeges a város számára, mert több fontos szociális intézmény is ott található, illetve utóbbi úton van a mentőállomásunk otthona.

Szintén jelentős, fontos fejlesztés valósulhat meg annak köszönhetően, hogy pályázatot nyertek a polgármesteri hivatal felújítására. Ahogy Nagy Attila fogalmaz, nagy szükségük van megfelelő mennyiségű és kellően felszerelt, modern irodákra, mert a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal immár tizenkét település önkormányzatára terjed ki.

– Nagy segítség ez abban a tekintetben, hogy ennek köszönhetően sokkal jobban és kényelmesebben meg tudjuk szervezni a hivatalhoz tartozó mintegy hatezer lakos közszolgáltatásainak ellátását – tette hozzá Nagy Attila.

A polgármester üdvözlendőnek tartja a felelős állattartás elősegítésére kiírt pályázatot, amelyen közel egymillió forintot nyertek. Ennek köszönhetően az állatorvossal együttműködve mérsékelhetik a településen élők tulajdonában lévő ebek és macskák nem kívánt szaporulatát, segítséget nyújthatnak a veszettség elleni védőoltásban, valamint a mikrochippel történő megjelölésben.

Nagy Attila hozzátette, nem csak megvalósult projektjeik vannak, hanem akadnak további terveik is. Ezek közül a legfontosabb, hogy szeretnének forrást találni a sellyei termálfürdő felújítására.

Mint emlékezetes az Orbán-kormány azt követően is segített, hogy a települést szétvert a jég tavaly nyáron, s egyedi, egyáltalán nem megszokott módon adott forrást a településnek a helyreállításhoz.

Immáron három éve működik Sellyén a Biztos Kezdet Gyerekház a Magyarországi Református Egyház és az MRE Diakóniai Iroda közreműködésével. A kezdetben ideiglenes helyen működő gyerekház 2020-ban egy pályázat segítségével kerülhetett végleges helyére, a református gyülekezeti ház egy felújított és erre a célra kialakított épületrészébe.

Az elmúlt időszakban az emberi erőforrás fejlesztési operatív programban hét pályázatot nyert a város összesen 1,2 milliárd forint értékben. Ebből a forrásból iskolai-, közösségi- és gyermekprogramokat szervezhettek, valamint tanodafejlesztésre és humánfejlesztésekre költhettek. A településfejlesztési forrásokból 1,4 milliárd forint értékben részesült Sellye, aminek köszönhető több változás történt, vagy történik a városban.

A Fürdő utcában kerékpársávot alakítottak ki, és a sellyei gyermek- és családvédelmi intézményt is megújították. A Kiss Géza Általános iskola felújítására is sor került, ahol több tantermen kívül a tornatermet is megújították és új könyvtár is készült az iskolában.

Barnamezős beruházás keretében 200 milliót fordítottak a Batthyány utca és az Ifjúság utcai közötti szakasz megújítására, “kinyitására” a kerékpárosok és gyalogosok számára, valamint egy fitnesz- és konditermet is létrehoztak a forrásból.

Mindezek mellett 150 millió forintos fejlesztés keretében készült el a termelői piac, hogy a környéken élő gazdák minél kulturáltabb körülmények között tudják értékesíteni a portékájukat.

Az önkormányzati konyhát is felújították, ami azért is volt fontos, mert korábban a gyerekeknek minden délben negyedórát kellett gyalogolniuk ahhoz, hogy ebédelhessenek. A bölcsődénél pedig nemcsak rekonstrukciót végeztek, hanem férőhelybővítést is végrehajtottak, így több gyermeket tudnak fogadni.

Nagy Csaba parlamenti képviselő korábban az Országgyűlésben szólt arról is, hogy volt sajtgyárban 15 új munkahelyet tudnak teremteni a város javát szolgálva.

K. Mayer András