Kezdőlap Közélet Számtalan ötl...

Számtalan ötlet, sikeresen megvalósított projektek

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A NES (Nők Együtt Sikeresen) néhány év alatt elérte azt, hogy Siklós életében meghatározóvá vált. Megalakulásukkor célul tűzték ki, hogy támogatják a nőket szakmai és emberi témákban egyaránt, mentorálják a fiatalokat, segítik őket előmenetelükben. Nemcsak ezeket valósítják meg sikeresen, hanem számos eredményes projekt is fémjelzi tevékenységüket. Ilyen a máriagyűdi Zöld sétány is. Pataki Gabriella elnökkel beszélgettem.

Milyen szempontok alapján döntitek el, hogy mi legyen a következő projekt?

A fejlesztési ötleteinket, elképzeléseinket a hozzánk érkező igények, tagjaink képességei és a pályázati lehetőségek alapján választjuk ki. Rendszeres a munkakapcsolat az egyesület vezetősége között. Ezek során döntjük el, hogy meg tudunk-e valósítani egy hozzánk beérkezett elképzelést, saját forrásból tesszük vagy pályázunk. Majd kidolgozzuk az ötlet részleteit és a megvalósítás lépéseit.

Kinek az ötlete volt a máriagyűdi Zöld sétány?

Rendszeresen tartott megbeszéléseink egyikén, az elmúlt évi Idősek Világnapja körül merült fel az ötlet a vezetőség tagjaiban, hogy a szépkorúak és Máriagyűd eddig „kimaradt” az egyesület tevékenységéből. Így az időközben megjelenő a DDC Zöld Megoldás-pályázatát ennek szenteltük. Felvettük a kapcsolatot a Tenkesalja Nyugdíjas Klubbal, és összehangoltuk az igényeket a lehetőségekkel.

Milyen összefogásban valósult meg a projekt?

A DDC Zöld Megoldás-pályázatok értékelésénél előnyt jelent a társadalmi összefogás, ezért igyekeztünk minél több támogatót megnyerni az ötletünknek. Részt vettünk a Tenkesalja Nyugdíjas Klub összejövetelein, Riegl Gábor polgármester úrral egyeztettünk, kértük a támogatását. A terveket Salamon Mónika főépítész asszony készítette, és később is segített a kültéri bútorzat kiválasztásában. A városgondnoksággal való együttműködést Hirdi Attila alpolgármester úr tette lehetővé, aki az egyesületünk pártoló tagja. Nagy köszönet illeti Hambalkó Józsefet, a Városgondnokság vezetőjét, akinek az irányításával készültek el az építészeti alapok. A növények telepítését a nyugdíjas klub tagjaival közösen végeztük. Ez egy nagyon jó hangulatú délután lett, igazi csapatmunka volt.

Mi a projekt célja? Kiknek készült?

A fejlesztéssel az volt a célunk, hogy Máriagyűdnek ezen a részén is legyen egy esztétikus közösségi tér, melyet a település déli részén élők könnyen elérnek. Az elsődleges célközönsége a Tenkesalja Nyugdíjas Klub volt, de mindenki számára rendelkezésre áll, aki arra jár, és szeretne kellemes környezetben pihenni vagy ismerősei, barátai körében beszélgetni.

Mi a NES következő fejlesztése, programja?

Jelenleg egy komplex, több állomásos programunk van, mely részben az újonnan megnyílt irodánkhoz kapcsolódik, és a helyi közösség fejlesztése a célja. Mivel pici a helyiség, így itt kis létszámú programokat tudunk szervezni. Például nemrégiben a vegyszermentes és olcsó háztartásról tartott előadást egyesületünk egyik tagja, Szalay Annamária. A többi közösségi programot külső helyszínen szervezzük vagy támogatjuk. Ilyen volt az augusztus 7-én az anyatejes világnap alkalmából szervezett programhoz történő csatlakozásunk is. Pályaorientációs programunk is folytatódott szeptembertől. Számtalan ötletünk van a jövőre nézve, ezekről a későbbiekben részletesen beszámolunk. Aki kíváncsi ránk, FB oldalunkon immár 3 éve, folyamatosan nyomon tudja követni tevékenységünket.