Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A mohácsi Kanizsai Dorottya Múzeum történetének egyik legnagyobb, egyúttal leglátványosabb fejlesztése zárul március végén: a Nemzeti Kulturális Alap Magyar Géniusz Program segítségével megújult a múzeum állandó kiállítása – de emellett számos területen tudott előre lépni az intézmény.

Teljes átalakuláson ment keresztül Mohács egyedülálló múzeumának állandó kiállítása. A Mohács történetét, a városban egymás mellett élő népcsoportok kultúráját, a busójárás eredetét, a mohácsi csatát és a magyarországi déli szláv népcsoportok hagyományait feldolgozó és bemutató kiállítás 10 év után újult meg. A korábbi kiállítás erősségeit megtartva, de a 21. század elvárásainak megfelelve egy ezer színben pompázó, megannyi élményt tartogató, interaktív módon látogatható tárlat várja a múzeumlátogatókat.

Megfeszített időszakon vagyunk túl, de egy nagyon látványos átalakítást vittünk véghez kollégáimmal és alvállalkozóinkkal az elmúlt időszakban – mondja Dr. Hasanovic-Kolutácz Andrea, a múzeum igazgatója. – Jelenlegi kiállításunk – szlogenünkhöz híven – valóban ezer színben pompázik, és számos játékos, interaktív elemmel gazdagodott, biztosítva ezzel a személyes impressziót, a 21. századi látogatói élményt. Nagy örömünkre szép számmal érkeznek a látogatók, és őszinte, nyitott érdeklődéssel tekintik meg kiállításunkat. Mindezt sikerült úgy megvalósítanunk, hogy közben gyűjteményünket is bővítettük az elmúlt másfél év során lakossági felajánlásoknak köszönhetően – teszi
hozzá az intézmény vezetője.

A Magyar Géniusz Program keretében nem csupán a kiállítás megújítására nyílt lehetősége a múzeumnak, hanem komplex módon, sokféle eszköz és újítás áll a múzeum rendelkezésére. Többek között új arculat segíti az intézmény felismerhetőségét; megújult, immár háromnyelvű honlapon tehetik közzé a közérdekű információkat; és sokszínű, minőségi kommunikáció kísérte végig a projektet. Ennek keretében korszerű kiadványok segítenek bemutatni és bejárni a kiállítást. A kommunikációs feladatok közül kiemelkedik a projekt zárásaként megvalósuló imázsfilm, amely kreatív módon kelti fel az érdeklődést a kiállítás iránt.

A kiállítás megújítása összesen 70 millió forintból valósult meg a Nemzeti Kulturális Alap Magyar Géniusz Program segítségével. A kiállítás megtekinthető keddtől szombatig 10-16 óra között a múzeum nyitvatartási idejében.