Kezdőlap Ország-Világ Szép győzelem...

Szép győzelemmel hangolt a törökök ellen a pécsi női kosárlabdacsapat

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nagyszerű első és negyedik negyedének köszönhetően nagy különbségű győzelmet aratott az NKA Universitas Pécs együttese a női kosárlabda élvonalban. A lányok a Szigetszentmiklós gárdája ellen nyertek 94:61 arányban a két Európa Kupa nyolcaddöntő között. A lányok továbbra is a tabella harmadik helyén állnak.

Ahogyan a pécsi szakvezetés eltervezte, koncentráltan és jól kezdte a csapat a mérkőzést, a harmadik percben, 11-2-nél ki is kérték első idejüket a vendégek. A folytatásban Jovan Gorec folyamatosan cserélte le játékosait, a lendület 17-2-ig ki is tartott. Sokszor csak szabálytalanságok árán tudták megállítani a hazaiakat, az ekkor hibátlan büntetőzés is benne volt az első negyed 27-12-es eredményében. A folytatásban bő három perces kosárcsend állt be a baranyai együttesnél. Ezt Peyton Williams törte meg egy közeli találattal majd Sydney Wallace is bevarázsolt a sarokból egy hármast (32-14). A következő percekben pontosabban játszottak a vendégek, le is faragták a hátrányukat tizenegy pontra (36-25).

A térfélcsere után is a Pécs irányított, a 24. percben 51-34-nél időt kért a vendégek edzője. Sydney Wallace újabb hármasával kerek húsz pont lett a két együttes közti különbség. 61-48-ról vághattak neki a csapatok a záró felvonásnak és újabb kosarakat láthatott a közönség. Halmágyi Kata tette fel a mérkőzés végén az i-re a pontot, dudaszóra esett kosarával 94-61-re győzött a Pécs.

Megfelelő meccset játszottunk, bár nehéz volt összeszedettnek lennünk a hosszú törökországi túra után. Mindenesetre a motivációnk erősödése az eredményen is meglátszott, ezért gratulálok a lányoknak!” – mondta a találkozó után Jovan Gorec vezetőedző.

Csütörtökön 18 órakor következik az Európa Kupa visszavágó a nyolc közé jutásért a Melikgazi Kayseri ellen, egy újabb rendkívül nagy feladat vár lányainkra, ugyanis az idegenben összeszedett 11 pontos hátrányt kell ledolgozniuk. A küldetés nem tűnik lehetetlennek.

Női kosárlabda NB I., A-csoport

NKA Universitas Pécs – BKG Prima Natura Szigetszentmiklós 94-61 (27-12, 13-16, 21-20, 33-13)
Pécs, 200 néző. V.: Farkas, Fodor, Szilágyi
NKA Universitas Pécs: Tadic 7/3, Laczkó 12/6, Mérész 10, M. Williams 6, P. Williams 15. Csere: Weninger 4, Kiss 6, Wallace 23/15, Rátkai 5/3, Smailbegovic 4, Simon -, Halmágyi Kata 2. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Daliborka Kmezic

Fotó: peacpecs.hu