Kezdőlap Közélet Csattanós és ...

Csattanós és hiteles válasz a vidékiek lenézésére, míg Márki-Zay háborúba küldené magyarokat

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Aligha gondolta volna a magát függetlennek nevező – ám különböző multicégek, pénzügyi külföldi körök elképzeléseivel is találkozó – baloldali média, hogy kiderül: vidéken kevésbé aktívak politikai értelemben a választók, ami viszont csattanós válasz a Márki-Zay-féle vidékieket sértő nézeteire, és megmutatja a nemzeti oldal igazi erejét is. Az már csak hab a tortán, hogy a baloldali miniszterelnök-jelölt lassan két lábon járó nemzetbiztonsági kockázatot jelent, miután idegen földre küldené a magyarokat, az orosz ellen avatkozna be egy háborúba.

Az RTL Híradójára hivatkozva az Index.hu ugyanis arról írt, hogy Kovalcsik Tamás geográfus szerint, ahol gazdagabb, iskolázottabb emberek élnek – jellemzően a nagyvárosok és környékük előkelőbb részei –, ott arányaiban is többen mennek el szavazni.

A Választási Földrajz kutatói szerint az ország legaktívabb körzete a fővárosban található Gazdagrét, míg a Miskolctól nem messze fekvő Rakaca a legpasszívabb település az elmúlt nyolc választáson mért részvételek átlaga alapján – írja a lap.

Mint ismert először a baloldali sajtóban kezdték el azt terjeszteni, hogy a nemzeti, polgári oldal vidéken, falvakban azért nagyon erős, mert hozzájuk már nem jutnak el a „fővárosi, igazi hírek”, hiszen csak az állami televíziót látják. Mondták ezt annak ellenére, hogy a legnézettebb csatorna éppen az RTL Klub, ami gyakorlatilag az balliberális oldal szócsöveként működik és mást sem tesz, mint a kormányt ekézi. Ennek az álláspontnak is köszönhető, hogy Márki-Zay Péter már baloldaliak félrenézése mellett nyugodtan sértegethette a vidékieket azzal, hogy megtévesztett, agymosott, délelőtt már részeg emberek élnek itt, amivel arra utalt nyíltan, vagy közvetve, hogy a Fidesz miattuk erős vidéken.

Csakhogy a kutatás szerint éppen ellenkezőleg: a városokban (ilyen meg van vidéken is) aktívabbak politikailag az emberek, tehát amennyiben mégis megtévesztettek és agymosottak, akkor a Fidesz nem lehetne erős vidéken, így például Baranyában sem, ahol négy körzetből hármat meg is szerzett: Nyugat-Baranyában Nagy Csaba, keleti részen Hargitai János, Pécsen-Komlón Hoppál Péter lett képviselő. Sőt, a negyedik körzet is arról tanúskodik, hogy azt csak trükkel lehetett megszerezni, hiszen ott egy olyan sértett személy, Mellár Tamás lett a győztes, aki a választói szerint is átverte őket azzal, hogy papíron függetlenként indult. Ám az első adandó alkalommal – vagy már eleve eltervezve – az MSZP-s padsorok közé ült be, később pedig Gyurcsány Ferenccel szövetkezett. Egyre inkább úgy tűnik, hogy az emberek egy része ugyan még mindig az általános elégedetlenkedők közé tartozva az aktuális hatalommal szemben protestál, a másik része viszont inkább tudatosan, a jövőjét, biztonságát is szem előtt tartva voksol.

A baranyai megyeszékhely egyébként intő példa is lehet arra, hogy az elvtelen, technikai összefogósdi gyakorlatilag megbéníthatja egy város fejlődését, hiszen a folyamatos belharcok, pozícióhalászás elveszi az energiát, időt a tényleges feladatoktól, az egymással szembeni általános bizalmatlanság pedig megbénítja a munkákat.

A választásra alighanem komoly befolyással bírnak majd azok a kijelentések is, amiket a baloldal (MSZP, DK, Jobbik, LMP, Momentum) első embere tett az orosz-ukrán háborúban. A magyar édesapák és édesanyák vélhetően emlékezni fognak arra, hogy milyen könnyelműen beszélt mások életének kockáztatásáról Márki-Zay Péter, aki magyarokat küldene át harcolni idegen földre egy nem is NATO-tagállam védelme érdekében.