Letették a 100 milliós modern bükkösdi piac alapkövét!

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Szimbolikusan helyezték el a bükkösdi vasútállomástól nem messze, az elbontott, használaton kívüli önkormányzati szolgálati lakás helyén az új, 100 millióból épülő piac alapkövét pénteken.

A várhatóan tavaszra elkészülő új létesítményben akár 15-en is árusíthatnak, de azzal számolnak 5-6 árus mindig lesz a piacon, amelynek lesz fedett része és a 21. századi előírásoknak megfelelő irodával és raktárral szintén el lesz látva.

Az eseményen Bükkösd polgármestere, Homann János azt mondta, hogy már a rendszerváltás előtt megszűnhetett a településen a piac, pedig Bükkösd korábban hagyományosan vásározó helynek számított, sőt korábban mezőváros is volt.

Erről egyébként egy 1865-ös térképrészlet is tanúskodik:

IDE kattintva a térképet lehet böngészni!

A modern és esztétikus új piac 200 négyzetméteres lesz, ebben 50 négyzetméteres kiszolgálótér is helyet kap.

Nagy Csaba (Fidesz-KDNP) parlamenti képviselő az eseményen a helyi termelők portékájának piacra jutását emelte ki, megemlítve azt is, hogy Harkányban, Sellyén már lezárult a piacfejlesztési program, míg Vajszlón egyelőre a felmerült többletköltségek miatt egy kormánydöntésre várnak, hogy elindulhasson ott is az építkezés.

A Baranya megyei közgyűlés elnöke, Őri László (Fidesz-KDNP) pedig azt emelte ki, hogy a megyei források megítélésekor is arra törekednek, hogy a helyi gazdaság fejlődését segítsék elő.

Tavasszal szeretnék befejezni

A bükkösdi piac elkészülte után pedig az itteni gazdáknak, őstermelőknek arra nyílik lehetőségük, hogy ne kelljen más településre elmenniük, ha az árujukat akarják értékesíteni, a helyiek pedig helyben tudnak jó minőségű termékeket megvásárolni.

Az épület alaprajza

A fejlesztés egyébként összecseng azzal a törekvéssel is, hogy Bükkösdön a természetközeli, ökoturizmus fontosságát hangsúlyozzák, turizmusfejlesztés szerepel a polgármester programjában. Nagy Csaba parlamenti képviselő ezzel kapcsolatban arról is beszámolt, hogy több településsel közösen indulnának a turisztikai fejlesztések, valamint a megyei önkormányzat kerékpárút-programja is érinti a térséget, ami szintén ezt a célt szolgálja.

A beruházás illeszkedik a településen elindult fejlesztési sorba, amelynek egyik eleme volt tavaly a falut átszelő főútnak, az „országútnak” a Magyar Falu Program keretében történő felújítása, illetve a közelmúltban megvalósult járdarekonstrukció is.