Ragyogást hozott advent harmadik vasárnapja Siklóson

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A koronavírus-járvány miatt a hagyományoktól eltérően, szűk körben adták át a Siklósi Gyémánt-díjat és az Év Siklósi Sportolója-díjat. Az anyagi támogatással járó elismerést a Siklósi Vár Lovagtermében vehették át a jelöltek.

-A tehetségek értékelésekor mindig elgondolkodunk azon, hogy ki indította el őket az úton, ki dolgozott azért, hogy olyan emberekké váljanak, akik sokat tesznek városunk jó hírének és szellemiségének átörökítésében – mondta köszöntőbeszédében Riegl Gábor, Siklós polgármestere. Hozzátette: mindig ugyanoda jutunk vissza. Az alapot a család adja. Mellette természetesen ott vannak a pedagógusok, az oktatási intézmények és a város szellemi háttere. Ők azok, amik meghatározzák, milyen úton indul el az ember.

-Nincs könnyű dolga a képviselő testületnek, hiszen számos értékes siklósi fiatal van a jelöltek között. Közülük kell kiválasztani azt az egyet, aki a legtöbbet tette azért, hogy a díjat kiérdemelje – jegyezte meg a folytatásban a polgármester.

Az idei Siklósi Gyémánt-díjat Szentgyörgyváry Albert fuvolaművész kapta, melyet a város vezetői adtak át a vasárnap este tartott ünnepségen. A kitüntető díjjal oklevél és anyagi támogatás jár.

Szentgyörgyváry Albert óvodásként kezdett el fuvolázni. Különleges tehetsége már egészen pici korában megmutatkozott. Néhány év fuvolatanulás után már színpadon állt. Tanulmányai alatt vált egyértelművé, hogy hangi adottságai és kiugró zenei intelligenciájának köszönhetően átlagos gyakorlással is kimagasló eredményeket érhet el. Számos hazai és nemzetközi versenyről előkelő díjjal tért haza. Egyik legnagyobb erőssége ösztönös zenei megnyilvánulása, amit professzionális szintű hangszerjáték kísér. Tehetségét számos neves szakember ismerte már el. Játékmódját sokszínű, árnyalt fuvolahang és briliáns hangszertechnika jellemzi. Az általa előadott műveket korhű stílusjegyekkel ellátott tökéletes zeneiséggel valósítja meg és formálja saját egyéniségére. Fuvolázásában egyértelműen megmutatkozik a hangszer klasszikus hangzás lehetőségeinek teljes kihasználtsága. Zenei előadásmódja ugyanakkor saját személyiségét is hűen tükrözi.

Az Év Siklósi Sportolója Díjat idén Ladover István íjász kapta. Az 1971-ben, Mohácson született sportoló az általános iskola befejezése után ipari tanulóként került először Siklósra. Itt találkozott a harcművészettel, ami azóta is meghatározó része életének. Az íjászattal 2015-ben kezdett el foglalkozni. Autodidakta módon képezte magát. 2016-ban már megcsillant tehetsége: a Baranya Íjásza versenysorozatban a vadászreflex kategóriát nyerte el. Azóta több hazai és nemzetközi verseny előkelő helyeivel tért haza. Jelenleg a siklósi Aprópaták Lovas Sport Egyesület íjászszakosztályának tagja. A jövőben tradicionális íjjal és történelmi szakágban szeretne versenyezni. 2022-ben pedig a Történelmi Világbajnokságon szeretné megmutatni tudását. A felkészülésben és a versenyen való részvételhez a most elnyert díj anyagi fedezetet is biztosít.