Kezdőlap Közélet Ünnepélyesen ...

Ünnepélyesen is átadták Sellyén a Biztos Kezdet Gyerekházat

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Immáron három éve működik Sellyén a Biztos Kezdet Gyerekház a Magyarországi Református Egyház és az MRE Diakóniai Iroda közreműködésével. A kezdetben ideiglenes helyen működő gyerekház 2020-ban egy pályázat segítségével kerülhetett végleges helyére, a református gyülekezeti ház egy felújított és erre a célra kialakított épületrészébe. Az ünnepélyes átadót a vírushelyzetre való tekintettel tavaly elhalasztották, így most került sor az épületrész méltó felavatására.

„Nagyon örülök neki, hogy a gyerekház a gyülekezeti házban kapott helyet, ugyanis így többfunkciójú épület született, amely otthont ad télen a gyülekezeti tagoknak, délutánonként a tanodába járó kisiskolásoknak és most már a kisgyermekes családoknak is” – mesélte lapunknak Sinkovicz Richárd sellyei református lelkész, aki aktívan részt vesz mind a három kezdeményezésben.

A Biztos Kezdet Gyerekházak létrejöttének elsődleges célja, hogy az anyagi és szociális téren hátrányos helyzetű családokat segítse.

„Elsősorban a térségben élő kisgyermekes roma családokat szeretnénk megszólítani, de minden érdeklődőt szeretettel várunk. A mindennapokban délelőttönként foglalkozásokon vehetnek részt, a szabad játékon túl munkatársaink segítséget nyújtanak a szülőknek a szociális nevelés terén, valamint játékos módon fejlesztik a gyermekek képességeit, énekléssel, tornával, játékkal. Ünnepek alkalmával programokkal készülünk, amelyek mindig érdekesek a kicsik számára, például bábszínházzal vagy akár körhintával, valamint élelmiszercsomagot is osztunk” – részletezte a gyerekház működését a lelkész.

A gyerekháznak otthont adó épület azonban nem csak a kisgyermekes családokat szólítja meg, télen ugyanis egy része gyülekezeti házként is működik, illetve egy tanoda kapott még itt helyet, ahol a kisiskolás korú gyermekek tölthetik délutánjaikat.

„Az a tapasztalat, hogy a tanodában nagyobb létszámmal jönnek a fiatalok, a gyerekházba nehezebb meginvitálni a családokat. Pici csemetéikkel nem feltétlenül szeretnek idegen környezetbe jönni a szülők, de igyekszünk őket szeretettel, odafigyeléssel megszólítani, megismertetni velük, hogy hogyan tudják az itt szerzett tapasztalatokat a mindennapokban otthon is alkalmazni.” – fűzte hozzá.

A lelkész rendszeresen ellátogat a tanodába és a gyerekházba, hogy megismerkedjen a családokkal és munkájával segítse a kapcsolatteremtést.

„Megszólítom és igyekszem meg is tartani a kapcsolatot a szülőkkel és a gyerekekkel, sokat beszélgetek velük. Ez a többfunkciós épület remek alkalmat ad arra, hogy a kezdetektől segítsük a családokat, a gyermekek már pici kortól megismerkedhetnek a hittel, majd az óvodában és az iskolában nem lesz számukra idegen a hitoktatás sem. Van valamiféle misszió is abban, hogy egy helyen vagyunk. Igyekszünk közelíteni egymáshoz azt a három csoportot, akik ebben az épületben egybegyűlnek, ezzel a segítségnyújtáson és a törődésen túl egy közös találkozási pontot adunk a különböző generációknak és lehetőséget a párbeszédre”- fejtette ki Sinkovicz Richárd.